Συμβαίνουν στην πόλη μας
της Λήδας Παπαγεωργίου
Πάρε τη θλίψη μου και πήγαινέ την σε ένα ξενυχτάδικο της συμφοράς. Να μεθύσει με νοθευμένο αλκοόλ μέχρι να πέσει αναίσθητη. Κι όταν ξυπνήσει να μη θυμάται το δρόμο της επιστροφής. Λήδα Παπαγεωργίου
Πολύ ενδιαφέρουσα η παρέμβαση της Δράσης για μια άλλη Πόλη. Πιστεύω ότι το πιο σημαντικό σημείο του άρθρου, το οποίο θα πρέπει να μας προβληματίσει όλους , είναι το παρακάτω: " ....Είναι γνωστό το φαι
Τασία ΜάρηΈχω ανάλογη δυσάρεστη εμπειρία από την ΑΑΔΕ, την αυθαιρεσία των υπηρεσιών της, τις δυσλειτουργικές πλατφόρμες της ,τα ηλεκτρονικά αδιέξοδα και την "απρόσωπη" "από μηχανής" ταλαιπωρία που περιμένει τον
Γιώργος ΘωμάκοςΠρόκειται για ένα υδροκέφαλο κράτος και ένα επίσης υδροκέφαλο λεκανοπέδιο. Η ζήτηση κατοικιών είναι ασφυκτική και οι "αρμόδιοι" όπως πάντα καλούνται να την αντιμετωπίσουν άρον άρον, (τηρουμένου βεβαί
ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΙΩΑΝΝΙΔΟΥΔυστυχώς έτσι είναι η κατάσταση...
Πόπη ΑυγερινούΗ "ΝΕΑ" δημοτική αρχή να προασπίσει το δημόσιο συμφέρον με περισσότερο ζήλο και μαχητικότητα από εκείνη του ιδιώτη, προς όφελος των συντριπτικά περισσότερων ψηφοφόρων που την ψήφισαν!
Μπάμπης Δαμουλιάνος ΕυαγγελάτοςΠάρε τη θλίψη μου και πήγαινέ την σε ένα ξενυχτάδικο της συμφοράς. Να μεθύσει με νοθευμένο αλκοόλ μέχρι να πέσει αναίσθητη. Κι όταν ξυπνήσει να μη θυμάται το δρόμο της επιστροφής. Λήδα Παπαγεωργίου
Τοιχο-διωκτικά
Οι αριθμοί είναι λιγότερο αμφίσημοι από τις λέξεις, η φιλοσοφία υπερέχει γιατί είναι η μόνη που μπορεί να σκέφτεται κάτι και συνάμα να σκέφτεται ότι το σκέφτεται.
Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες Δράσεις για τις επόμενες ημέρες...
Με την εγγραφή σας στο newsletter θα λαμβάνετε τα νέα μας, στο ηλεκτρονικό σας γραμματοκιβώτιο. Παρακαλούμε συμπληρώστε το email σας και πατήστε Εγγραφή
ΣΧΟΛΙΑ